• گزارش تصویری برگزاری اردوی قم جمکران

 • الگوهای علم دینی کدام است؟
  منظور از حکمی یا اجتهادی، حکمت و فلسفه‌ای است که از منبع دینی اسلامی تغذیه می‌کند، اما این روش می‌تواند با منابع دیگر هم کارایی داشته باشد.

 • برگزاری تئاتر سرّسیب در دانشگاه شهید بهشتی
  تئاتر سرّسیب در دانشگاه شهید بهشتی به مدت هشت روز به مناسبت ایام الله دهه فجر ویژه بانوان برگزار گردید

 • رمز مانایی انقلاب
  کارشناسان برجسته غربى معترفند هر یک از تهدیدات و تهاجمات گسترده‌ای که براى جمهورى اسلامى تاکنون پیش آمده، چنانچه براى هر کشور دیگرى پیش آمده بود، عملاً آن نظام سیاسى را ساقط مى کرد.

 • حضور آیت الله اعرافی در دانشگاه شهید بهشتی
  آیت الله اعرافی رییس دانشگاه جامعه المصطفی و امام جمعه در مسجد الزهرا دانشگاه شهید بهشتی سخرانی کردند و با دانشجویان و ریاست دانشگاه از نزدیک دیدار کردند

 • آیا انقلاب اسلامی ایران همچنان پیشرو است؟
  اگر کسی فکر کند که انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۵۷ تمام شد یا گمان کند انقلاب فرانسه با فتح قلعه باستیل در سال ۱۷۸۹م کارش به پایان رسید؛ ماهیت انقلاب را نشناخته است. در واقع ..

 • مسئولان مراقب باشند كه جنجال هاي روزمره انتخاباتي آنها را سر گرم نكند
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار فرماندهان و جمعی از پرسنل نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، ۲۲ بهمن و انتخابات را دو عید پرمضمون ملت ایران خواندند و

 • "جشنواره انقلاب ماندگار" ويژه دانشجويان دانشگاه هاي سراسر كشور
  همزمان با فرارسيدن ايام الله دهه فجر مركز آموزش مجازي دانشگاهيان، جشنواره اي را با عنوان "جشنواره انقلاب ماندگار" ويژه دانشجويان سراسر كشور را برگزار مي كند.

 

آئینه تاریخ
 

چرا انقلاب فرانسه از بین رفت و انقلاب اسلامی ماندگار شد؟
یکی از راه‌های فهم بهتر راز ماندگاری انقلاب اسلامی مقایسه‌ی آن با سایر انقلاب‌های مهمی است که در جهان به‌وقوع پیوسته است. به‌عنوان مثال یکی از آن انقلاب‌ها، انقلاب فرانسه است که ..
 ادامه خبر >>

دیدار با خورشید در انتهای شب
روزهای پایانی مبارزات بود و خیلی‌ها بوی اسپند پیروزی را نزدیک‌تر از همیشه استشمام می‌کردند. همه‌ی یاران تأثیرگذار امام در پایتخت بودند اما جای یکی خالی بود...
 ادامه خبر >>

توسعه‌ی انگلیسی از طریق راه آهن رضا خانی!
یکی از مهم‌ترین اقدامات زمان پهلوی که در مسیر توسعه ایران از آن یاد می‌شود احداث راه آهن شمال به جنوب است که بررسی آن به خوبی ابعاد توسعه استعماری دوران پهلوی را روشن می‌کند.
 ادامه خبر >>

بدبختی‌های ماه عسل رضاشاه و هیتلر برای مردم ایران
بر اساس اسناد موجود هنگام حمله متفقین به ایران، تنها ۷۰ خانواده آلمانی در ایران حضور داشتند و حمله متفقین به ایران به بهانه حضور آلمانی‌ها بیشتر یک بازی سیاسی و تبلیغی برای سرپوش گذاشتن بر اشغالگری آن‌ها بود.
 ادامه خبر >>

روزنامه یهودیان جهان درباره شهید تهرانی مقدم چه نوشت؟
شهید علی کنگرانی تعریف می کرد که حاج حسن یک بار به او گفته بوده بهترین لحظه های عمرم وقتی است که تو درخواست وام های ازدواج و خرید خانه بچه ها را می آوری جلوی من و می گویی امضا کن! همیشه توصیه می کرد که ماشین های خوب بگیرید و سوار شوید. می گفت حق شماست که زندگی خوب داشته باشید.
 ادامه خبر >>

قیام‏های پس از عاشورا و حکایت تلخ دیر به صحنه آمدن خواص
بانگ یالثارات الحسین همه جا را فراگرفته بود. اگر چه بسیاری از مسلمانان پیرو خلفا بودند اما آنچه در عاشورا برای اهل بیت پیامبر(ص) رقم خورد، برای هیچ‏کس پذیرفته نبود...
 ادامه خبر >>

"تاریخ صدر اسلام" در قیاس با انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی(ره)
اگر چه پیش از ظهور انقلاب اسلامی، تاریخ اسلام دوران های مختلف وحساسی را پشت سر نهاده بود، اما طبق نظر امام خمینی (ره)، دوره صدر اسلام، از جهت نزدیک شدن فرهنگ واقعی مسلمین به..
 ادامه خبر >>

2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعدی >>